Archive for 10 Вересень, 2012

Університет протидіє лінгвоциду

Університет протидіє лінгвоцидуУкраїнська мова – невід’ємний елемент нашої національної ідентичності, повноти культурного простору та державної цілісності. Відсутність чіткої позиції і цілеспрямованих дій на захист і розвиток української мови в умовах лінгвоциду, породженого законодавчою діяльністю українських парламентарів, може відібрати в українців не лише власний голос, а й спроможність надалі розвиватися як самобутня нація.

Читати далі

У Франковому університеті продовжують відроджувати давні академічні традиції

3 вересня 2012 року о 10.00  у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбудеться Урочиста академія з нагоди початку нового навчального року та посвята першокурсників у студенти ЛНУ ім. Івана Франка (площа біля пам’ятника Іванові Франку, вул. Університетська, 1).

Читати далі

Суспільне порозуміння

Громадяни ЄС готові до скасування візового режиму з Україною

Громадяни Європейського Союзу та пересічні українці пройшли важливий етап суспільної взаємоідентифікації. Україна більше не є для європейців виключно корумпованою, радіаційною, «совєтскою» країною бандитизму та расистів. Європа більше не є для українців чимось невідомим. Споруджена умовностями та інтригами великої геополітичної шахівниці стіна між Україною та Європою почала давати першу серйозну тріщину, а Чемпіонат Європи з футболу – найвагоміший результат: європейці готові прийняти українців.

Читати далі

Іноземна українська мова

Українську мову намагаються знищити в Україні, але вона поширюється за кордоном 

Українська мова й культура потрапили чи не у найпарадоксальнішу ситуацію із всіх можливих варіантів розвитку будь-якого мовного середовища: в країні, де вона є національною мовою автохтонного населення на державному рівні відбувається її цілеспрямоване знищення, тоді як закордоном кількість носіїв української мови досягає мільйонів і відбувається процес активного поширення однієї із найпопулярніших слов’янських мов  світовими теренами. Носіями української мови стають не лише громадяни інших країн українського походження, а й корінні жителі різних регіонів світу.

Читати далі